menu
ראשי
אודות
קייטרינג ביתי
קייטרינג לאירוע
קייטרינג חלבי
קייטרינג לחתונה
צרו קשר

כל מה שצריך לדעת על הפקת אירוע בטבע

הפקת אירוע בטבע

לאירוע בטבע יש הרבה קסם: המרחבים הפתוחים, חגיגה תחת כיפת השמיים, שקיעה רומנטית בחוף הים או בריזה מרעננת שמגיעה מהערים. בשנים האחרונות רבים חוצים את הגבול הטריטוריאלי המוכר של אולם או גן אירועים ומארגנים אירוע בחיק הטבע – בחופים, בחורשות או בלב המדבר.
אירוע בטבע מצריך היערכות מוקדמת, על מנת להתאים את ההפקה לתנאי השטח. מחיבור זמין לחשמל דרך שינוע של ריהוט ועד הצטיידות בקירוי – התאמה של האירוע לפי תנאי מזג האוויר והאילוצים הטכניים.
שימו לב שקיום אירוע במרחב ציבורי מחייב הפקת אישורים רלבנטיים מהרשות המקומית, המשטרה, כיבוי אש ומד"א וכן חיבור לחשמל באמצעות גנרטור, שירותים ניידים, פילוס דרכי הגישה והתאמה של המתחם למזג האוויר – למשל, אוהלים מקורים ואטומים בעונה הקרה והצללות ומאווררים תעשייתיים בקיץ.

החוויה הקולינרית תופסת חלק בלתי נפרד בהצלחתו של אירוע בחיק הטבע, אבל חשוב לגבש מראש את התפריט ואת אזור ההסעדה וכן בציוד הטכני המתאים שיאפשר לקייטרינג להפיק ולהגיש את המנות בדרך היעילה והנוחה ביותר.

 

יצירת אזור למטבח
חשוב ליצור אזור של מטבח מאולתר, שיאפשר לצוות הקייטרינג לעבוד בנוחות ובתנאי שטח. ראשית, יש לדאוג לגנרטור על מנת לחבר מוצרי חשמל שיש בהם צורך להכנת המזון. למשל, תנור או מיקרוגל או טוסטר אובן וכמובן מקרר. ניתן לתחום את אזור המטבח המאולתר באמצעות פרגוד או מחיצה מבד, כך שלצוות תהיה הפרטיות המבוקשת להכנת המזון. יש לדאוג גם לפתרונות קירור, חימום ושינוע המזון כמו למשל, צידניות איכותיות, בלוני גז וכדומה.

 

התפריט קובע
בחירת התפריט משפיעה על הצלחתו של אירוע טבע. ניתן לבחור בין תפריט חלבי לתפריט בשרי. יש מנות שיחוממו בעת האירוע ויש מנות שאין צורך לחמם והן מתאימות לאירועים בחוץ לאחר שנשמרו בתנאים נאותים כמו סלטים מרעננים, סושי, פסטות וכדומה. אחד הטרנדים הגסטרונומיים הבולטים באירועים העדכניים הוא הכנת האוכל לנגד עיני הסועדים, כך שההכנה גם מייצרת חוויה חושית מיוחדת וגם הסועדים נהנים מהאוכל חם, עסיסי וטרי בזמן אמת.
כך למשל, יש אירועים בהם בוחרים לבצע סעודה בסגנון אסאדו ומכינים את הבשרים על האש במקום באמצעות ברביקיו ענק ובאירועים בהם בחרו בשירותים של קייטרינג חלבי, ניתן ליהנות מאפייה של פיצות ומאפים שיוצאים ישירות מפתח הטאבון ומשתלבים עם מנות שהוכנו מראש, כמו דגים מבושלים, ממרחים שונים ועוד.

 

פרזנטציה מעוררת תאבון
ביצירת חוויה קולינרית באירוע בטבע ניתן לשאוב השראה מהסביבה עצמה ולהעביר אותה בדמות המנות. בין אם אלו מנות של ירקות ופירות, עשבי תבלין ובין אם אלה קישוטים המוסיפים טוויסט עיצובי לכל מנה. כמו למשל, תוספת של פרחים, אלמנטים מהים כמו צדפים במידה ומדובר באירוע המתקיים על שפת הים וכדומה.

 

דרכי ההגשה
תכנון אזור ההסעדה עצמו משפיע על האווירה באירוע. החליטו מראש אם תעדיפו אירוע בסגנון בופה או אירוע עם הגשה של מלצרים. בכל מקרה, יש לדאוג להשכרת ריהוט שיתאים לישיבה לארוחה, כאשר בטבע יתאים מאוד ריהוט אלטרנטיבי גם לארוחה, מרבצים, פופים, פוטונים וכדומה. באירועים רבים בחיק הטבע בוחרים מראש תפריט המבוסס על מנות שקל לאכול גם תוך כדי תנועה או עמידה בסגנון לא פורמאלי. למשל, אנטיפסטי או קישים, מנות שמוגשות בטורטיות, כך שניתן לאכול ולהסתובב בשטח.

אירוע בטבע יכול להיות אירוע חלומי ונהדר המבוסס על חוויה קולינרית מיוחדת. יש להבין שמדובר בהליך לוגיסטי מורכב הדורש הכרות עם תנאי השטח, האישורים הנדרשים והציוד הטכני המבוקש כמו גם התאמה לצרכים האישיים ועיצוב ייחודי. חברת הפקות תוכל לסייע לכם להפיק אירוע מוצלח בחיק הטבע המתכתב עם האווירה במקום, כולל צוות מקצועי, ציוד וגיבוי וכן תפעול שוטף במהלך האירוע עצמו.